https://diigo.com/0mk6uu
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-11-25-10
https://prawnicy585.bravejournal.net/post/2021/11/28/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a sprawa winy w niewypłacalnościBadając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule będę się starać rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Po pierwsze przychodzi uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły sporo zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.